Wil je rijexamen doen? Dan moet je je rijschool machtigen om het praktijkexamen voor jou te reserveren bij het CBR. Zodra je dat hebt gedaan, krijgen jij en je rijschool een e-mail met een bevestiging van de machtiging.
Je machtigt Rijschool Rob via Mijn CBR. Het rijschoolnummer van Rijschool Rob is 9004X4.
Voor het halen van je rijbewijs heb je een Gezondheidsverklaring nodig. Je moet lichamelijk en geestelijk gezond genoeg zijn om je rijbewijs te halen. Dit checkt het CBR met jouw Gezondheidsverklaring. Eerst heette dit de Eigen verklaring. Vóór je praktijkexamen moet je de Gezondheidsverklaring zelf invullen en inleveren bij het CBR. Zo weten we zeker dat je veilig de weg op gaat.
De Gezondheidsverklaring kost vanaf Januari 2022 € 41,50.
Vul de Gezondheidsverklaring in via Mijn CBR. U logt in met uw DigiD met de extra controle via SMS. Gebruik nooit een DigiD van een ander. De Gezondheidsverklaring betaalt u via iDeal.
Rob en Joyce zijn beiden RIS-gecertificeerd en je krijgt dan ook rijles volgens de succesvolle Rijlessen In Stappen methode. Daarbij ga je pas een stap verder als je de voorgaande voldoende beheerst. Zo ben je optimaal voorbereid op je examen en op het zelfstandig deelnemen aan het verkeer. De RIS-methode is ontwikkeld door het CBR zelf met als voordeel dat je tijdens de rijlessen al bekend raakt met de gang van zaken bij het CBR.
RIS bestaat uit 4 modules met in totaal 39 stappen. Zo kan je instructeur exact inzicht geven in wat je beheerst en waar nog verbetering mogelijk is. Tijdens de RIS krijg je huiswerk mee in het RIS boek. Doordat je je thuis op de rijlessen voorbereidt, haal je meer uit de lessen. De RIS methode resulteert in een grotere slagingskans op je examen. Iedere module wordt afgesloten met een toets.
Toets 1
Voertuigbediening en voertuigbeheersing – je eigen instructeur neemt deze toets af
Toets 2
Beheersing van eenvoudige verkeersmanoeuvres en verkeerssituaties – ook deze toets wordt afgenomen door je eigen instructeur.
Toets 3
Complexe voertuigbediening, beheersing van complexe verkeersmanoeuvres en verkeerssituaties, zelfstandig rijden en zelfreflectie – bij deze toets krijg je tips en verbeterpunten van een examinator en kan je alvast wennen aan de examensituatie. Dit is de zogenaamde tussentijdse toets (ofwel TTT) en hierbij kun je vrijstelling verdienen voor de bijzondere verrichtingen op het praktijkexamen.
Toets 4
Het RIS praktijkexamen – dit is het daadwerkelijke praktijkexamen bij het CBR, waarin je de examinator laat zien dat je veilig en verantwoord deel kan nemen aan het verkeer.
‘Duurt een rijopleiding volgens de RIS methode nu veel langer dan een normale rijopleiding?’, ‘Is een rijopleiding volgens de RIS methode nu veel duurder?’ Dat zijn vragen die we vaker te horen krijgen.
Het juiste antwoord is nee! Dankzij het volledige stappenplan gaat de gemiddelde leerling juist sneller door de opleiding heen. Ook is het slagingspercentage veel hoger. En dat natuurlijk tijd en geld.
Dit is een soort oefenexamen voor het echte praktijkexamen. De tussentijdse toets duurt ongeveer een half uur. In deze tijd zit er een echte CBR-examinator naast je om een aantal dingen te beoordelen. De tussentijdse toets kan je het best afleggen op ongeveer driekwart van je rijlespakket. Natuurlijk bereiden onze instructeurs je al ver van tevoren voor.
Waarom is het handig om deze toets af te leggen?
Er zijn een aantal voordelen die deze toets bij zich draagt. Het is ten eerste een perfecte oefening voor je echte praktijkexamen. Het CBR maakt deze toets opzettelijk zoals een echt examen: de examinator houdt een aantal belangrijke punten bij, je rijdt een stukje op de snelweg en je moet ook nog een stukje zelfstandig rijden met behulp van de navigatie, clusteropdracht of oriëntatiepunt. Daarnaast stipt de examinator van de tussentijdse toets de punten aan die je nog kan verbeteren. Zo kan hij bijvoorbeeld zeggen dat je meer in je spiegels moet kijken of dat je meer moet letten op verkeersborden. Tijdens de tussentijdse toets doe je namelijk twee bijzondere verrichtingen. Indien je de bijzondere verrichtingen tijdens de Tussentijdse Toets goed doet, dan kun je vrijstelling krijgen voor deze bijzondere verrichtingen op je echte examen.
Je hoeft je niet druk te maken over deze toets. Je kan niet zakken voor de fouten die je maakt tijdens het rijden op de weg zelf. Alleen de bijzondere verrichtingen tellen mee in het slagen of zakken voor de tussentijdse toets. Ook is deze toets alleen maar voordelig voor jouw rijproces. Het CBR heeft aangetoond dat mensen die de tussentijdse toets hebben afgelegd meer kans hebben om te slagen op het echte praktijkexamen.
Kortom, de Tussentijdse Toets zorgt voor de volgende voordelen:
Geslaagd voor je theorie en de tussentijdse toets goed afgelegd? Dan ben je er klaar voor: het praktijkexamen. Maar check eerst nog even of:
Heb je bovenstaande zaken allemaal geregeld? Top! Dan gaan we jouw examen aanvragen! Hoe leuk is dat! Vanaf dat moment is alles gericht op het slagen voor je examen gericht. We bereiden je optimaal voor op het examen en adviseren ook altijd een voorrij-uur. Dit is een rijles nét voor het examen om even in te komen.
Wat neem ik mee naar het CBR voor de praktijkexamen?
Hoe ziet een regulier praktijkexamen eruit
Welke soorten praktijkexamens zijn er?
Neem naar je theorie-examen een geldig identiteitsbewijs en je reserveringsnummer mee. Dit nummer staat in de brief of e-mail die je hebt ontvangen. In de examenzaal mag je alleen je identiteitsbewijs meenemen.
Het theorie-examen bestaat uit 3 onderdelen:
Voor het gewone theorie-examen heb je 30 minuten de tijd. Voor het theorie-examen met extra tijd en het individueel begeleide examen krijg je allebei 45 minuten. Deze 15 minuten extra tijd geldt niet voor het examenonderdeel gevaarherkenning.
Het onderdeel gevaarherkenning bestaat uit 25 vragen, hiervan moet je 13 of meer vragen goed beantwoorden. Het onderdeel kennis bestaat uit 12 vragen, hiervan moet je 10 of meer vragen goed beantwoorden. Het onderdeel inzicht bestaat uit 28 vragen, hiervan moet je 25 of meer vragen goed beantwoorden. Bij de onderdelen kennis en inzicht krijg je in totaal ook 2 testvragen.
Het theorie-examen heeft momenteel bij het CBR een vaste prijs van € 37,00 (1 januari 2022)